A kdo tedy Lenka je? Nejlepší bude, když se představí sama.

Jmenuju se Lenka, je mi devět a věřte nevěřte, při porodu jsem dostala deset bodů z deseti. Zdravá jak řípa, vše podle plánu, radost kolem až na kost!

Později se to ale nějak zvrtlo a po mých druhých narozeninách jsem se začala stahovat do jiného světa. Tahle planeta mě totiž úplně přestala bavit, je taková nesmyslně naplánovaná a má příliš mnoho očekávání. Neslyším, protože nechci slyšet. Nemluvím, protože nechci mluvit. Nejím, protože k tomu není důvod. Je to tak těžký pochopit?

Doktoři mě tehdy zařadili do šuplíku s nápisem: Autismus 2. stupně s mentální retardací. Postupem času jsem po mnohahodinových šílených záchvatech přistoupila na kompromis. Jsem ochotná se zapojit do světa svých rodičů za podmínky, že se oni zapojí do toho mého. Je to fair?

Když chtějí, abych vstávala, snídala a byla hodná ve škole, musejí mi u toho zpívat. Když mám špatnou náladu, musejí recitovat. Vlastně musejí zpívat a recitovat pořád, tak se to snad aspoň konečně naučí.

Když to shrnu, někdo se mi musí prostě věnovat 24 hodin denně, jinak přestávám dodržovat naši dohodu. V posledních pěti letech mám téměř každodenně terapie, které jsou základní podmínkou propojení našich světů. Více informací si můžete přečíst na mém webu https://www.lenkavrisidivu.cz

#expediceLenka2020

Vlakem? Ne, autem!

Rozbili jsme prasátko, sečetli úspory a vyrazili koupit auto. Vzhledem k tomu, že jsme toho moc neušetřili, peníze nám vyšly s odřenýma ušima na starou a trochu prorezlou felicii. Ale co, aspoň bude sranda.

Kam nás cesta zavedla?

Ujeli jsme tou naší modrou rezavou károu tisíce kilometrů přes sedm států východní Evropy a cestou potkali nespočet zajímavých lidí a ochutnali spoustu piv. Trasa vedla přes Slovensko, Ukrajinu, Moldávii, Podněstří, Rumunsku, Srbsko a Chorvatsko. Navštívili jsme i rodnou vesnici Lenčiny maminky v srbském Karavukovo.

#expediceLenka2020

Jak vlastně pomáháme?200 Kč pro Lenku za každé pivo!

Za každý druh (značku) piva, který jsme ca cestě ochutnali, věnujeme 200 Kč pro Lenku. Kdo nás už trochu zná, tak ví, že jich rozhodně nebude málo a nakonec těch druhů piv bylo 64.

Pojďte do toho s námi!

Pokud vás příběh Lenky zaujal, pojďte do toho s námi! Počítá se každá koruna a dobrý pocit je k nezaplacení.


Děkujeme moc všem, kteří již přispěli na Lenčin transsparentní účet a společně se nám podařilo vybrat 73 427 Kč.

Transparentní účet: 2401716324/2010

Do zprávy pro příjemce nebo jako variabilní symbol uveďte Lenka2020.

Lenka v říši divů Z.S. - lenkavrisidivu.cz


#expediceLenka2020

Partneři